Wampir - Maskarada >> NPC >> Biały Diabeł

| | A A


Autor: Hiryu
Data dodania: 2007-07-24 14:19:40
Wyświetlenia: 6379

Biały Diabeł

Przemieniony w latach 90. XX wieku w ramach eksperymentu pewnego biskupa Tzimisce, młody informatyk Paweł Ryzner nie był wdzięcznym materiałem na sabatnika. Jako asystent w doświadczeniach ojca wykazywał zdumiewający brak subordynacji, uciekł podczas Rytuału Wcielenia od swojej karnie przydzielonej sfory. Przygarnięty przez Malkaviańskiego starszego w innym mieście, rokował jakieś nadzieje na uczciwego, chociaż dziwacznego obywatela Camarilli.

Ale to byłoby zbyt proste. Paweł nie przebaczył swojemu rodzicowi i nie był w stanie zaakceptować narzuconego mu gwałtem stanu. Korzystając ze swoich umiejętności, zmienił tożsamość i wkradł się w szeregi Sabatu. Ambitny, a niekiedy po prostu szalony "Parias" szybko zdobywał rozgłos w okolicznych miastach, przeżywając walki, w których ginęli silniejsi członkowie jego sfory. W końcu dostąpił zaszczytu prywatnego spotkania z jednym z arcybiskupów... swoim ojcem.

Tylko Paweł i jego podopieczna, Gangrelka Emilia, wiedzą co dokładnie zaszło tamtej nocy. Okazały dom Arcybiskupa spłonął, a dwoje "zdrajców" uciekło do najbliższego miasta Camarilli. Podobno w zajściu zginął jeden z synów Pawła; drugi nie brał udziału w akcji, lecz zdradził jej plan jednemu z biskupów. Dziwnym zbiegiem okoliczności ten właśnie oficer Sabatu przejął władzę w mieście po ostatecznej śmierci poprzednika.

Dawni znajomi powitali Pawła chłodno, chociaż nie wrogo - dostarczone przez niego informacje pomogły w kampanii przeciw Sabatowi, która rozegrała się rok później. Jednak jako podwójny zdrajca znalazł się na cenzurowanym. Rozumie to doskonale i przyjmuje tę odpowiedzialność. Wie, jak nieludzki musiał się stać, by osiągnąć swój cel; przed ostatecznym upadkiem powstrzymało go tylko poczucie misji. Chociaż umie poruszać się między śmiertelnikami, traktuje to jako przykry obowiązek, przypominający mu o jego dawnym życiu.

Obecnie przemieszcza się od miasta do miasta, wyszukując i likwidując innych członków swojego klanu. Zdobył złą sławę jako diabolista, pożera jednak wyłącznie innych Tzimisce. Przebiegły i bezlitosny, często infiltruje Sabat z grupą swoich potomków i podopiecznych. Co ciekawe, tylko wtedy działa na szkodę Camarilli i śmiertelników; działając pod swoją prawdziwą tożsamością (o ile można ją tak nazwać) stara się oszczędzać osoby postronne i przestrzegać Tradycji.

Przydomek "Biały Diabeł" pochodzi od jego formy Zulo, którą sam zmienił na swoje potrzeby. W formie tej jest śnieżnobiałym, dwuipółmetrowym monstrum o wielkich czarnych oczach; zamiast chitynowego pancerza z jego ciała wyrastają cienkie kostne płyty, a skóra pokryta jest nie czarnym śluzem, lecz lepkim srebrzystym pudrem. Kiedy nie korzysta ze swoich mocy, najczęściej używa jednego z dwóch "pożyczonych" z kolekcji ojca mieczy - półtoraręcznego miecza teutońskiego lub claymore'a, którym okaleczył swojego rodzica.

Kiedy występuje pod swoją "prawdziwą" tożsamością, Paweł utrzymuje zaskakująco jednostajny wygląd. Wysoki blondyn o zimnych błękitnych oczach, sprawia wrażenie żywego - nie jest nienaturalnie wybladły ani chudy.
Mimo odrzucenia ze strony Camarilli, Paweł nadal utrzymuje rzadkie, lecz stosunkowo serdeczne kontakty z nielicznymi starymi przyjaciółmi - oczywiście w tajemnicy, aby nie ściągnąć na nich kłopotów ze strony sekty. Dostarcza też Camarilli informacji na temat ruchów Sabatu.

Tyle wiedzą najbardziej wtajemniczeni. Większość neonatów, obywateli i sabatników w Polsce słyszała jedynie o nieuchwytnym renegacie Tzimisce, który wędruje ze swoją zmiennokształtną rodziną po środkowej Europie i pożera każdego, kto stanie mu na drodze. A z roku na rok historia jest coraz barwniejsza... Aż dziw, że książęta nie ogłaszają Łowów, a alastorzy nie prowadzą własnego polowania.

Informacje tylko dla Narratora:
Z pozoru Paweł jest po prostu kolejnym "mścicielem" - i rzeczywiście, z początku zemsta była jego jedyną motywacją. Jednak od pewnego czasu Paweł zbiera mniej znane fakty o swoim klanie; wyłaniający się powoli obraz (patrz: "Clanbook Tzimisce, Revised") coraz bardziej go przeraża i doprowadza stopniowo do szaleństwa. Wbrew zdrowemu rozsądkowi, Biały Diabeł szuka coraz potężniejszych Tzimisce w nadziei przegryzienia się przez wszystkie pokolenia swojego klanu. Wierzy, że tak wzmocniony będzie w stanie oprzeć się woli Najstarszego i przełamać jego władzę.

Oczywistym jest, że Paweł jest skazany na porażkę, jednak na razie powodzi mu się nadspodziewanie dobrze. Być może Najstarsze zainteresowało się tak ambitnym i obłąkanym potomkiem, i obserwuje jego postępy. Może pożarcie go u szczytu jego możliwości będzie największą przyjemnością.
Bo niestety, tylko cud może uratować Pawła. Cud... albo interwencja potężniejszych sił.

Klan: Tzimisce
Natura: Fanatyk
Postawa: zwykle Brutal
Pokolenie: IX lub VIII - do decyzji Narratora
Atrybuty:
Siła 4, Zręczność 4, Wytrzymałość 4
Charyzma 2, Oddziaływanie 3, Wygląd 4 (zwykle)
Percepcja 4, Inteligencja 4, Spryt 5
Zdolności:
Talenty: Autorytet 2, Bójka 3, Ekspresja 3, Empatia 1, Przebiegłość 4, Uniki 3, Zastraszanie 3
Umiejętności: Broń palna 1, Etykieta 2, Krycie się 2, Sztuka przetrwania 2, Walka Wręcz 4, Rzemiosło (Przemiany Ciała) 3, Zabezpieczenia 1, Tortury
Wiedza: Informatyka 5, Lingwistyka 3 (angielski, niemiecki, rosyjski, starocerkiewny) Medycyna 1, Nauka 2, Okultyzm 2 , Wykształcenie 2, Znajomość Sabatu 2, Wiedza Klanowa - Tzimisce 3
Dyscypliny: Nadwrażliwość 3, Animalizm 2, Potencja 2, Zniekształcenie 5
Siła Woli 8
Charakter: Odwaga 5, Samokontrola 4, Sumienie 3
Człowieczeństwo 4
Lubię to
 Lubi to 0 osób
 Kliknij, by dołączyć
Zobacz też
Słowa kluczowe: świat, mroku, npc, biały, diabeł

Podobne newsy:

» Konkurs w realiach Świata Mroku
50%
» Aktualizacja sekcji RPG!
33%
» Nowy Świat Gier Planszowych
25%
» Świat Gier Planszowych - zapowiedź
22%
» Nowy Świat Gier Planszowych
22%
 
Podobne artykuły:

» Sabat, krwawy Sabat?
50%
» Zew Zaświatów - dyscyplina!
40%
» Świeża krew
36%
» Aktualizacja w dziale Planscape: Torment!
25%
» Zaufanie w Starym Świecie
20%

Mamy 1 zapisanych komentarzy

Xien
0000-00-00 00:00:00
| Odpowiedz
Moja pierwsza postać, też tzim, też miała na imię Paweł. :P I też była w Camarilli, tyle że na stałe. I tutaj w zasadzie podobieństwa się kończą.

Biały Diabeł wygląda mi całkiem "sympatycznie", wplecenie kogoś takiego do przygody musiałoby być ciekawe.


Twój komentarz został dodany!

Kliknij, aby odświeżyć stronę.


Dodaj komentarz, użytkowniku niezarejestrowany

Imię:
Mail:

Stolica Polski:Twój komentarz został dodany!

Kliknij, aby odświeżyć stronę.
Artykuły

Gry komputerowe
Główne Menu

Gry RPG

Polecamy

Patronujemy
Aktywność użytkowników
madda99 zarejestrował się! Witamy!
_bosy skomentował Blood 2: The Chosen - recenzja
_vbn skomentował Mapy Starego Świata
wokthu zarejestrował się! Witamy!
_Azazello Jr skomentował Gdzie diabeł nie mówi dobranoc. "Mistrz i Małgorzata”, Michaił Bułhakow - recenzja
Gabbiszon zarejestrował się! Witamy!
Liskowic zarejestrował się! Witamy!
_Kamila skomentował "Brudnopis", Siergiej Łukjanienko - recenzja

Więcej

0.090 sek