Aktualności >> Kuźnia Gier wyda Wolsunga. Dwa razy.

| | A A


Komentarzy [1]
Wyświetleń: 2656

Niniejsza wiadomość nie jest żartem. Wreszcie stanie się to, na co wielu czekało. Steampunk zapanuje. Najdłużej wyczekiwany polski system RPG - "Wolsung - Magia Wieku Pary" Artura 'Garnka' Ganszyńca i Macieja 'lucka' Sabata zostanie wydany nakładem Wydawnictwa Kuźnia Gier. To nie wszystko! W październiku na Targach Gier w Essen będzie miała miejsce premiera gry planszowej Wolsung!

Zaintrygowany? Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Wolsung to pełna akcji gra o przygodach Niezwykłych Dam i Dżentelmenów, utrzymana w klimacie steampunk fantasy.

Magiczny świat po rewolucji przemysłowej zamieszkują, oprócz ludzi, również elfy, krasnoludy czy trolle. Po ulicach mkną szybkie paromobile, luksusowe parowce zapewniają połączenia z zamorskimi koloniami, a nieboskłon przecinają szlaki majestatycznych sterowców. Magia, ramię w ramię z techniką, przynosi światu parowe golemy, kabalistyczne maszyny liczące i potężne, żelazne smoki.

Świat Wolsunga jest pełen wyzwań. W niezbadanych dżunglach tajemnicze świątynie i dzikie plemiona tubylców czekają na odkrywców. W kanałach pod miastami wciąż czają się nieumarli - przerażająca pamiątka po Wielkiej Wojnie. Szaleni naukowcy i zepsuci geniusze zbrodni snują sieci złowrogich intryg. To niezwykłe czasy, w których potrzeba niezwykłych bohaterów!

Wolsung był do tej pory znany jak "wciąż nie wydany świetny polski RPG". W wyniku współpracy Kuźni Gier oraz autorów gry to się zmieni. Nie, nie oznacza to, że Wolsung przestanie być świetny. Po prostu w końcu można się będzie o tym przekonać – Wolsung nareszcie zostanie opublikowany.

Już pod koniec października 2008 roku podczas Targów Spiel '08 w Essen będzie miała miejsce światowa premiera Wolsung: the Boardgame – dużej gry planszowej dla 2 do 4 osób. Jej autorami są Michał 'Puszon' Stachyra i Maciej 'Sqva' Zasowski (znani z takich produkcji jak Wiedźmin: Przygodowa Gra Karciana, Rice Wars czy Inwigilacja). Gra powstaje przy wsparciu i pomocy Artura 'Garnka' Ganszyńca i Macieja 'lucka' Sabata.
Gracze wcielą się w role wynalazców i przemysłowców produkujących niezwykłe paromobile, golemy i sterowce. Konkurować będą walcząc o surowce potrzebne do budowy wspaniałych wynalazków jak i o plany tychże. Gra zawierać będzie mnóstwo elementów – planszę, plansze pomocnicze, karty, mnóstwo żetonów i drewnianych znaczników, a także gadżet niespodziankę – będący kluczowym elementem mechaniki gry.

Gra fabularna "Wolsung: Magia Wieku Pary" ukaże się w pierwszej połowie 2009 roku i zawierać będzie wszystko to, za co już wcześniej lubiano Wolsunga - nadzwyczajnych bohaterów, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty będzie na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.

Dalsze plany (na rok 2009) zakładają wypuszczenie dwóch dodatków do gry fabularnej oraz... jeszcze kilka innych pomysłów (nieujawnianych, by nie zapeszać), o których informacje pojawiać się będą na bieżąco.

Po więcej szczegółów zapraszamy na:
www.wolsung.pl
www.kuzniagier.pl

Autor: Kuźnia Gier, 2008-07-20 13:10:16

Lubię to
 Lubi to 0 osób
 Kliknij, by dołączyć
Zobacz też
Słowa kluczowe: wolsung, rpg, kuźnia gier

Podobne newsy:

» Wolsung The Boardgame
100%
» Lyonesse: Miasto, Mgła, Maszyna
80%
» Wolsung Differential Machine
80%
» Wolsung: pamiętnik projektanta
67%
» Wpłyń na zawartość dodatku do Wolsunga
67%
 
Podobne artykuły:

» Garnek i Lucek o Wolsungu - część 2/2
50%
» Garnek i Lucek o Wolsungu - część 1/2
50%
» Autorski projekt na łamach UF
33%
» Wampirze Dary
33%
» Historia Sylvanii!
29%

Mamy 1 zapisanych komentarzy

Nivo
2008-08-08 02:17:48
| Odpowiedz
Wolsunga czytałem jeszcze na stareńkim Kamiennym Smoku. Pamięta ktoś jeszcze tą witrynę?

Serdecznie gratuluję twórcom! Wreszcie dopięliście swego!


Twój komentarz został dodany!

Kliknij, aby odświeżyć stronę.


Dodaj komentarz, użytkowniku niezarejestrowany

Imię:
Mail:

Stolica Polski:Twój komentarz został dodany!

Kliknij, aby odświeżyć stronę.
Artykuły

Gry komputerowe
Główne Menu

Gry RPG

Polecamy

Patronujemy
Aktywność użytkowników
madda99 zarejestrował się! Witamy!
_bosy skomentował Blood 2: The Chosen - recenzja
_vbn skomentował Mapy Starego Świata
wokthu zarejestrował się! Witamy!
_Azazello Jr skomentował Gdzie diabeł nie mówi dobranoc. "Mistrz i Małgorzata”, Michaił Bułhakow - recenzja
Gabbiszon zarejestrował się! Witamy!
Liskowic zarejestrował się! Witamy!
_Kamila skomentował "Brudnopis", Siergiej Łukjanienko - recenzja

Więcej

0.071 sek