Warhammer >> Bóstwa >> Eriasha

| | A A


Autor: Otto Cybhul
Data dodania: 2007-07-23 14:12:56
Wyświetlenia: 6909

Eriasha - bogini uwodzenia i okrucieństwa

Opis: Eriasha jest niewierną kochanką wszystkich niemal bogów, choć najczęściej zwraca się uwagę na jej związki z bóstwami Chaosu, nawet z Malalem, którego uwiodła i porzuciła. Zdobyła sobie tym sposobem niechęć wszystkich bogiń, a także części bogów. Patronuje niewierności, oszustwu, okrucieństwu i nikczemności. Uosabia żądzę władzy i złą władzę. Jest też patronką zimnych uwodzicieli i osobników wykorzystujących cudze uczucia. Bywa patronką miłości - ale tylko tej nieszczęśliwej. Opiekuje się także kochankami walczącymi z rywalem/rywalką o serce wybranka. Nie dotyczy to miłości jako związku - temu bowiem patronuje Rhya.

Charakter: zły.

Symbole: kielich goryczy; karminowe, zmysłowe usta; czarny, aksamitny pantofel na wysokim obcasie.

Zasięg Kultu: Eriasha jest bardzo mało popularną boginią. Nie ma więc własnego, zorganizowanego kultu. Zdarzają się jej gorliwi wyznawcy wśród dworzan i arystokratów dążących do władzy. Jednak nie jest przeważnie czczona samodzielnie, pozostając towarzyszką kultu innych bóstw: Slaanesha, Khaina, Tzeentcha i (czasem) Ranalda.

Świątynie: przeważnie jej wyznawcy posiadają małą domową kapliczkę lub coś w rodzaju świętego obrazka. Poza tym miewa małe ołtarzyki w świątyniach swych przyjaznych bóstw.

Przyjaciele i wrogowie: jej wrogami pozostają Verena i Rhya, a także Esmeralda i Shallya. Natomiast do jej przyjaciół zaliczają się Slaanesh, Khaine, Tzeentch i (rzadziej) Ranaldo.

Dni świąt: Nie ma własnego święta. Czczona przeważnie jako bóstwo towarzyszące jednemu z wymienionych powyżej bogów. Panuje przekonanie, że przynosi nieszczęście, jeśli w dniu święta tegoż boga i jej nie złoży się drobnej ofiary.

Wymagania Kultu: brak. Natomiast powszechne jest używanie jej imienia w przekleństwach dotyczących złego losu, często też odpędza się Eriashę przy wielu przedsięwzięciach, strzegąc się przed jej urokami, i polecając opiece Vereny, Rhyi albo Shallyi. Uważa się, że Eriasha jest zadowolona, gdy komuś przydarzy się nieszczęście na skutek działań jej wyznawców.

Przykazania: nie okazywać litości, pobłażliwości, szlachetności i nie być wielkodusznym. Nie wybaczać krzywdy i nieposłuszeństwa. Wszystko to oznaki słabości, którymi Eriasha gardzi.

Używane Czary: nie posiada zorganizowanego kultu, zatem nie ma i kapłanów. Jeśliby jednak kult powstał, używane byłyby czary iluzyjne, oraz oddziałujące na umysł (uroki, kradzieże rozumu itp.)

Umiejętności: uwodzenie, błyskotliwość, torturowanie, oszustwo, ars amandi

Próby: brak

Błogosławieństwa: zwykle nie przejawiają się podarowaniem wiernemu umiejętności czy podniesieniem cech, ale stworzeniem możliwości zdobycia władzy, rozkochania kogoś w sobie, albo poniżenia osoby nienawidzonej. Błogosławieństwa Eriashy są na tyle delikatne, że mało kto uznaje ich charakter za nadprzyrodzony.
Lubię to
 Lubi to 0 osób
 Kliknij, by dołączyć
Zobacz też
Słowa kluczowe: spiżowi, wojownicy, scott, oden, rebis, recenzja

Podobne newsy:

» "Spiżowi wojownicy" 4 marca w księgarniach!
91%
» Część pierwsza relacji z wizyty Davida Webera ...
22%
» David Weber w Polsce - plan spotkań!
22%
» Peter Wayland na TED 2023
22%
» Zapowiedzi
20%
 
Podobne artykuły:

» Memnon - recenzja
73%
» Goliat - recenzja
40%
» Klęska ważki - recenzja
38%
» Interwencja - recenzja
36%
» Ósemka - recenzja
36%


Dodaj komentarz, użytkowniku niezarejestrowany

Imię:
Mail:

Stolica Polski:Twój komentarz został dodany!

Kliknij, aby odświeżyć stronę.
Artykuły

Gry komputerowe
Główne Menu

Gry RPG

Polecamy

Patronujemy
Aktywność użytkowników
madda99 zarejestrował się! Witamy!
_bosy skomentował Blood 2: The Chosen - recenzja
_vbn skomentował Mapy Starego Świata
wokthu zarejestrował się! Witamy!
_Azazello Jr skomentował Gdzie diabeł nie mówi dobranoc. "Mistrz i Małgorzata”, Michaił Bułhakow - recenzja
Gabbiszon zarejestrował się! Witamy!
Liskowic zarejestrował się! Witamy!
_Kamila skomentował "Brudnopis", Siergiej Łukjanienko - recenzja

Więcej

0.063 sek