Wspólne >> Błyskotki

| | A A


Data dodania: 2007-07-27 18:25:31
Wyświetlenia: 9293

Błyskotki

Beljuryl

Beljuryle zwykle są przyjemnie zielone, o głębokim, morskim odcieniu, ten jednak ma nieco inną barwę - może jest to jakaś inna odmiana, rzadko, jeśli w ogóle spotykana. Od czasu do czasu rozjaśnia się krótkim, jaskrawym błyskiem, jakby mrugnięciem światła. Sprawia wrażenie niewiarygodnie cennego.

Kamień Łotrzyków

Mały klejnot o tęczowym zabarwieniu. W świetle dnia jego kolory wydają się stale zmieniać, co jest wyjątkowo pięknym widokiem. Kamienie łotrzyków są wyjątkowo rzadkie i używa się ich do czaru Skok Klejnotu przez co są jednymi z bardziej poszukiwanych kamieni w krainach.

Królewska Łza

Królewskie łzy są bardzo rzadkie i występują jedynie w Krainach, gdzie nazywane są też zamarzniętymi łzami. Są one przezroczyste, w kształcie łzy, o gładkiej powierzchni i jak do tej pory nie udało się znaleźć sposobu na ich zniszczenie. Podobno są to skamieniałe łzy dawno zmarłego króla-nekromanty. W każdym klejnocie można zobaczyć to, co kochał płaczący król. Ich prawdziwa natura jest nieznana, ale są one bardzo cenione przez mędrców.

 

Szmaragd

Szmaragd jest lśniącym zielonym berylem, oszlifowanym według ustalonego wzoru. Jest on często kojarzony ze zdrowiem i bywa używany do ozdabiania przedmiotów ze zdrowiem związanych.

Diament

Diament jest twardym, przezroczystym klejnotem ; może być biało niebieski, błękitny, żółty lub różowy. Jest najtwardszym ze wszystkich klejnotów i jednym z najcenniejszych. Większość diamentów pochodzi z północnych gór, gdzie wydobywane są przez podziemne rasy, w ten sposób dostając się na powierzchnię.

Szafir gwiaździsty

Szafir gwiaździsty to rzadka odmiana szafiru, bardziej przejrzysta, z białą gwiazdą widoczną w środku. Używany jest do ozdabiania przedmiotów, chroniących przed magią.

Chalcedon

Chalcedon to perłowo biały nieprzejrzysty kamień zwykle lekko zabarwiony na bladoniebiesko lub bladozielono ze złocistymi plamkami. Spokrewniony z ognistym i czarnym opalem jest od nich trochę częściej spotykany.

Wodny opal

Wodny opal jest bezbarwnym, przezroczystym opalem. Jest rzadki i bardzo cenny, ponieważ używany jest do dalekowidzenia.

Czarny opal

Czarny opal ma zielonkawy kolor z czarnymi plamkami i złotymi cętkami. Najczęściej występuje w starych gorących źródłach i jest sprzedawany, jako kaboszon. Popularne na północy powiedzenie "Czarny jak opal" jest używane, jako forma pochwały dla miłych złodziejaszków i tym podobnych.

 

Sfin

Sfin jest delikatnym i kruchym klejnotem (często obrabianym przez niedoświadczonych jubilerów) o kolorach od żółtego do zielonego; najcenniejsze są szmaragdowozielone.

Perła

Perły złożone są z warstw aragonitu boleśnie ułożonego wokół kawałeczka pyłku lub innej substancji drażniącej w ostrygach lub innych mięczakach. Powstająca w ten sposób perła daje bogate, głębokie lśnienie. Większość pereł w tych królestwach jest koloru białego, choć istnieją też rzadsze odmiany, zarówno w kolorach tęczy czy też czerni.

 

Koral rogowy

Koral rogowy nazywany również nocnym, jest czarnym koralem podobnym do anielskiej skóry, ale o jednolitym kolorze. Bardzo trudno się go obrabia, a w biżuterii używa się go w postaci gałązek lub jako kaboszon.

Granat

Granaty to ogólna grupa kryształów w kolorach od ciemnoczerwonego do fioletowego. Najczęściej szlifuje się te rzadkie izometryczne kamienie tak, aby miały od 12 do 24 ścianek, a nawet, dużo rzadziej, 36. Krążą pogłoski, że istnieje 48 ścienny granat, choć nikt nie był w stanie go odnaleźć.

 

Akwamaryn

Akwamaryn jest twardym, przezroczystym typem berylu o błękitno-zielonym odcieniu. Te poszukiwane kamienie są najczęściej noszone przez barbarzyńskie szczepy, zamieszkujące północną tundrę.

Shandon

Shandon jest inną nazwą natrolitu w Krainach; są to niewielkie bezbarwne kryształy, używane do przyozdabiania szat.

Diopsyd gwiaździsty

Diopsyd Gwiaździsty jest najbardziej poszukiwaną odmianą twardego, wytrzymałego kamienia szlachetnego, który rzadko przybiera atrakcyjne kolory. Jest zbyt ciemny, by uznać go za piękny, jednakże górskie i rzeczne kryształy w jasnozielonym odcieniu czynią go atrakcyjnym. Kiedy znaleziony kamień jest ciemnozielony można go oszlifować w taki sposób, aby powstała z niego cztero lub sześcioramienna gwiazda.

 

Chryzoberyl

Chryzoberyl jest twardym, przeźroczystym, zielonym kamieniem, zazwyczaj oszlifowanym. Mówi się, że łączy go więź z wymiarami zewnętrznymi, stąd też wykorzystuje się go w przypadkach opętania przez demony lub nieumarłych.

Kamień Zios

Zios to nazwa, nadawana przez niektórych mędrców pewnej odmianie ziositu - rzadkiemu minerałowi, który występuje w trzech podstawowych kolorach, zależnie od tego jak pada na nie światło - purpurowym, błękitnym i czerwonym lub purpurowym, zielonym i czerwonym. Bardzo duże kamienie (wielkości pięści albo stopy) są używane do wyrobu brosz i wisiorów.

 

Kamień księżycowy

Kamień księżycowy to nieprzejrzysty biały skaleń, polerowany w celu uzyskania błękitnawego poblasku. Legendy mówią, że widok tego klejnotu zmusza likantropa do przybrania zwierzęcej postaci. Nie wiadomo czy to jest prawda, albowiem nikt, kto był dostatecznie blisko, by się o tym przekonać nie przeżył, aby móc o tym opowiedzieć. Jednak używa się tych kamieni przy rzucaniu czarów, które działają na tę właśnie klątwę.

 

Kamień Iol

Iol to skrót od Iolitu (kordierytu). Popularnie nazywany jest "fioletowym kamieniem", mimo że najczęstszy odcień, to niebieski. Iole najczęściej szlifuje się, aby podkreślić zmianę koloru, widoczną przy patrzeniu z różnych stron. Małe oszlifowane Iole mogą być bez skazy, ale większe okazy najczęściej zawierają zanieczyszczenia, na przykład kryształami hemitytu, które nadają im złotawy blask, podobny do blasku słonecznego kamienia.

 

Cyrkon

Cyrkon jest brązowawym kryształem, występującym w skałach wulkanicznych. Zazwyczaj nabiera jasnobłękitny odcień podczas podgrzewania i szlifowania (zazwyczaj w fasety).

Tchazar

Tchazar jest powszechną nazwą, nadawaną aragonitowi słomianożółtego kamienia szlachetnego mającego postać wydłużonego kryształu o kształcie graniastosłupa. Jest delikatny i kruchy; potrzeba niezłego jubilera, by go oszlifować.

Jaspis

Jaspis to nieprzejrzysty kwarc o kolorze czerwonym, brązowym lub czarnym. Bardzo rzadkie okazy są niebieskie lub mają niebieskie prążki na tle w innym kolorze. Skruszony jaspis wykorzystuje się przy wyrobie mikstur i magicznych przedmiotów, chroniących przed trucizną.

Andradyt

Andradyt jest twardy i wytrzymały. Z niego powstają przejrzyste klejnoty (Andary), które po odpowiednim oszlifowaniu mają zabarwienie zielonkawo- lub brązowawo-czerwone.

Kamień z nieba

Kamień z nieba to popularna nazwa nadawana przezroczystym lub lekko zabarwionym odłamkom szkła niebiańskiego (meteorycznego) pochodzenia. Znajdowane są w ruchomych piaskach Anaurochu i innych pustyń.

Krwawnik

Krwawnik to ciemna zielonkawo szara odmiana kwarcu, w którym występują zanieczyszczenia w postaci czerwonego kryształu. Dziewięćdziesiąt procent krwawników w Krainach pochodzi z gór Galena w Damarze, a z tych większość z jednej kopalni na przełęczy krwawnika. Ta przełęcz jest silnie ufortyfikowana i strzeżona, ponieważ krwawniki stanowią główny towar tego regionu.Lubię to
 Lubi to 0 osób
 Kliknij, by dołączyć


Dodaj komentarz, użytkowniku niezarejestrowany

Imię:
Mail:

Stolica Polski:Twój komentarz został dodany!

Kliknij, aby odświeżyć stronę.
Artykuły

Gry komputerowe
Główne Menu

Gry RPG

Polecamy

Patronujemy
Aktywność użytkowników
madda99 zarejestrował się! Witamy!
_bosy skomentował Blood 2: The Chosen - recenzja
_vbn skomentował Mapy Starego Świata
wokthu zarejestrował się! Witamy!
_Azazello Jr skomentował Gdzie diabeł nie mówi dobranoc. "Mistrz i Małgorzata”, Michaił Bułhakow - recenzja
Gabbiszon zarejestrował się! Witamy!
Liskowic zarejestrował się! Witamy!
_Kamila skomentował "Brudnopis", Siergiej Łukjanienko - recenzja

Więcej

0.027 sek