Wspólne >> Charaktery

| | A A


Data dodania: 2007-07-27 18:27:42
Wyświetlenia: 9237

Charaktery

Charakter odzwierciedla stosunek postaci do społeczeństwa i otaczającego go wszechświata. Możemy wyróżnić dziewięć różnych, opisanych poniżej charakterów.

Praworządny Dobry : Bohaterowie o tym charakterze wierzą, że kluczem do lepszego życia większości ludzi jest dobrze zorganizowana, mocna społeczność, rządzona przez sprawiedliwych. Ludzie przestrzegający prawa i pomagający sobie nawzajem, przyczyniają się do poprawy sytuacji wszystkich. Dlatego też praworządni dobrzy bohaterowie będą dążyć, by ich czyny przyniosły jak największą korzyść większości ludzi i wyrządziły jak najmniej krzywdy. Tacy bohaterowie dotrzymują swojego słowa.

Neutralny dobry : Bohaterowie tak usposobieni są przekonani o wartości równowagi sił oraz o tym, że względy prawa i chaosu nie stanowią przeszkody dla dobra. Jako, że wszechświat jest ogromny i żyje w nim wiele stworzeń mających różne cele, to zdecydowana pogoń za dobrem nie może zachwiać równowagi, a raczej jest w stanie ją utrzymać. Jeśli pielęgnowanie dobra oznacza popieranie zorganizowanego społeczeństwa, to tak właśnie należy ukierunkować swoje działania. Jeżeli dobro można osiągnąć jedynie przez obalenie istniejącego porządku społecznego, to tak właśnie należy uczynić. Dla tak pojętego bohatera struktura społeczna jako tak nie ma większego znaczenia.

Chaotyczny dobry : Bohaterowie o tym charakterze są indywidualistami o życzliwym usposobieniu. Cenią wszystkie pożytki płynące z dobra, niewiele jednak znaczy dla nich prawo lub jakiekolwiek przepisy. Kierują się własnym kompasem moralnym, który mimo że zasadniczo wskazuje dobro, nie zawsze idealnie współgra z zasadami, którym hołduje pozostała część społeczeństwa.

Praworządny neutralny : Porządek i organizacja mają tu priorytet. Postaci o tym charakterze wierzą w silną, dobrze zorganizowaną władzę, nieważne czy jest to tyrania, czy życzliwa wszystkim demokracja. Prawo jest konieczne i należy go przestrzegać. Korzyści płynące z organizacji i dyscypliny znacznie przyćmiewają wszelkie wątpliwości natury moralnej. Składanych przysiąg należy dotrzymywać, bez względu na konsekwencje. Za przykład omawianego tu charakteru może posłużyć całkowicie bezstronny sędzia lub żołnierz nigdy nie kwestionujący rozkazów.

Neutralny : Bohaterowie o takim charakterze wierzą w absolutną równowagę sił i nie dzielą czynów na dobre i złe. Prawdziwi neutralni unikają opowiadania się po stronie dobra lub zła, prawa lub chaosu. Za swój obowiązek poczytują sobie utrzymanie wszystkich tych sił w równowadze. Neutralne postaci zmuszane są czasem do angażowania się w dość osobliwe sojusze. W większości stają po stronie słabszych, ale czasem zmieniają obozy, zwłaszcza gdy pokonany staje się zwycięzcą. Nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że prawdziwie neutralny druid przyłącza się do miejscowego baron, by wytępić plemię goblinów, po czym odchodzi albo zmienia barwy, gdy okazuje się, że gobliny stoją teraz na krawędzi zagłady.

Chaotyczny neutralny : Bohaterowie o tym charakterze nie wierzą, by istniał jakikolwiek porządek, nawet jeśli chodzi o ich własne postępowanie. Ich życie opiera się na zaspokajaniu własnych zachcianek. Zło czy dobro nie mają wpływu na podejmowane przez nich decyzje. Niezwykle trudno współżyje się z kimś, kto ma takie usposobienie. Bohaterowie tacy znani są również z tego, że nie wiedzieć dlaczego, z wielką radością potrafią przegrać wszystko, co mają stawiając na jeden rzut kością.

Praworządny zły : Ci bohaterowie przekonani są o tym, że struktury i organizacje wynoszą tych, którzy zasługują by rządzić. Opowiadają się za jasno zdefiniowaną hierarchią pomiędzy panem a sługą. Jeżeli ktoś cierpi z powodu prawa, które zostało dla niego stworzone - trudno. Postaci praworządne złe przestrzegają prawa z obawy przed karą lub zuchwałością władzy. Ponieważ dotrzymują danych umów lub przysięg bardzo uważają dając słowo. Dane słowo gotowe są złamać jedynie wtedy, gdy uda im się to zrobić zgodnie z prawem danej społeczności.

Neutralny zły : Bohaterowie neutralni źli dbają tylko o siebie i swoje korzyści. Jeżeli można się szybko i łatwo wzbogacić, nieważne czy legalnie, czy bezprawnie - nie będą się długo zastanawiać. Mimo, że nie wyznają zasady "każdy dla siebie" to nie mają skrupułów, by zdradzić przyjaciół lub towarzyszy dla własnej korzyści. Jeżeli z kimś się bratają, to tylko dla władzy i pieniędzy. Są dość łasi na wszelkie łapówki.

Chaotyczny zły : Istoty chaotyczne złe kierują się własną przyjemnością. Ich dewizą jest prawo pięści, według, którego silniejszy zabiera wszystko, a słabszy jest wykorzystywany. kiedy takie postaci zejdą się razem, to nie po to, by współpracować, ale żeby przeciwstawić się jakiemuś potężnemu wrogowi. Grupę taką może zebrać tylko silny przywódca, zdolny utrzymać swych podkomendnych w ryzach. Wystarczy by okazał najmniejszą słabość, a zostanie wyparty przez kogoś, komu uda się go pokonać.

Źródło : "Instrukcja do gry Baldur's Gate II : Cienie Amn"



Lubię to
 Lubi to 0 osób
 Kliknij, by dołączyć


Dodaj komentarz, użytkowniku niezarejestrowany

Imię:
Mail:

Stolica Polski:



Twój komentarz został dodany!

Kliknij, aby odświeżyć stronę.




Artykuły

Gry komputerowe
Główne Menu

Gry RPG

Polecamy

Patronujemy
Aktywność użytkowników
madda99 zarejestrował się! Witamy!
_bosy skomentował Blood 2: The Chosen - recenzja
_vbn skomentował Mapy Starego Świata
wokthu zarejestrował się! Witamy!
_Azazello Jr skomentował Gdzie diabeł nie mówi dobranoc. "Mistrz i Małgorzata”, Michaił Bułhakow - recenzja
Gabbiszon zarejestrował się! Witamy!
Liskowic zarejestrował się! Witamy!
_Kamila skomentował "Brudnopis", Siergiej Łukjanienko - recenzja

Więcej





0.020 sek