Torment >> Bezimienny

| | A A


Data dodania: 2009-04-18 22:55:59
Wyświetlenia: 10354

Bezimienny
BEZIMIENNY"Czuję jakbym obudził się w czyimś śnie... nie wiem kim jestem... nie wiem skąd się tu wziąłem... i nie wiem jak się stąd wydostać...Pierwsze co pamiętam to fakt, że zwlokłem się z metalowego stołu w jakimś potwornym miejscu zwanym Kostnicą, a latająca czaszka zaczęła zadawać mi masę idiotycznych pytań...

Straciłem pamięć, straciłem to co miałem, a jedyna rzecz jaką wiem na pewno to to, że można mnie ciąć, przypalać, bić... a ja zdrowieję. Możliwość regeneracji nie poprawia mojego wyglądu, ale chyba nikt tego nie zauważa.Musze się dowiedzieć kim jestem i skąd się tu wziąłem... Czuję, że czegoś mi brakuje, czegoś we mnie, ale nie wiem czego..."
Bezimienny to główna postać fabuły i osoba, której los zależy bezpośrednio od nas. Jego główną cechą jest to, że jest nieśmiertelny. Gdy jego zdrowie osiągnie 0 (słownie: zero), umiera on tylko na chwilę, tylko po to, żeby zaraz obudzić się w kostnicy lub innym "checkpoincie" (zależnie od naszego położenia). Po śmierci nie traci on niczego z ekwipunku, żadnych punktów doświadczenia ani cech."Pamiętaj, że śmierć to ostatnia rzecz jakiej musisz się obawiać."Tworzenie postaci:

Na początku musimy rozdzielić punkty do statystyk, zależnie od naszej woli. Warto się jednak zastanowić nad wyborem, tym bardziej, że klasy postaci nie wybieramy od razu, lecz w trakcie rozgrywki. Jednak niezależnie od naszej klasy postaci, powinno się dodać sporo punktów w mądrość, odpowiadającą za wiedzę, doświadczenie i zdolność do odzyskiwania wspomnień, co jest bardzo ważnym elementem gry.Statystyki:1.Siła:

Ważna dla dobrego wojownika. Jeżeli chcesz powalać wrogów niczym walec - podnieś współczynnik siły.

2. Kondycja:

Ta cecha sprawia, że trudniej Cie zabić, co jest niewątpliwie zaletą, zważywszy na to, ile osób chce Cię załatwić. Kolejną korzyścią posiadania kondycji na wysokim poziomie jest szybsze tempo regeneracji ran.

3. Zręczność:

Ta cecha określa jak łatwo jest Cię trafić, a także jak duża jest szybkość Twoich reakcji. Wysoka zręczność przyda się jeżeli chcesz zaatakować wroga nim on zdąży zareagować.

4. Mądrość:

Zdolność czerpania nauki z tego, co się wydarzyło. Jeśli będziesz na tyle mądry by uczyć się podstawie własnych czynów, to szybciej zdobędziesz punkty doświadczenia. Wysoka mądrość zapewnia Ci również większą szansę na odzyskanie straconych wspomnień.

5. Inteligencja:

Im jesteś bystrzejszy, tym mądrzejsze rzeczy możesz powiedzieć lub pomyśleć. Wysoki współczynnik inteligencji daje więcej możliwości dialogowych, dostęp do większej liczby czarów oraz większe szanse na odzyskanie wspomnień.

6. Charyzma:

Wysoka wartość charyzmy oznacza, że jesteś przekonujący w tym co mówisz, ludzie chętnie Cię słuchają, a także wierzą w Twoje słowa. Wysoka charyzma pozwala na udane blefowanie.Klasy postaci:1. Wojownik

Jest to postać, której zadaniem będzie jak najskuteczniejsze niszczenie przeciwników. Aby umożliwić naszej postaci wykonanie tego zadania, musimy sporo zainwestować w siłę i kondycję.

Szkolić nas w tej dziedzinie będzie Profirion, pod warunkiem że wykonamy dla niego zadanie, mianowicie przyniesiemy mu skradziony naszyjnik. Walki toporem może uczyć nas też Vhailor, jeśli mamy go w drużynie. Przydatny w tej klasie jest też Dak'kon, który pomoże nam wrócić do klasy wojownika, jeśli wybierzemy inną.2. Mag

Ta postać ma za zadanie niszczyć i osłabiać wrogów czarami, najczęściej na dystans. Paranie się magią to trudna droga, potrzeba do niej dużo cierpliwości, a Bezimienny musi mieć dużą inteligencję i mądrość.

Aby zostać magiem, musimy udać się do Mebbet na placu Szmaciarzy. Ale zanim nauczymy się pierwszych zaklęć, będziemy zmuszeni wykonać dla niej 3 zadania.

Aby powiększyć nasze umiejętności możemy udać się do naszych towarzyszy: Dak'kona lub/i Ignusa (on będzie wymagał nieco poświęcenia)3. Złodziej

Być może złodziej nie nadaje się na główny front walk, ale bez dobrego złodzieja w drużynie może być momentami ciężko. Podstawowymi umiejętnościami złodziei są: otwieranie zamków, rozbrajanie pułapek, kradzież kieszonkowa, skradanie i cios w plecy. Aby osiągnąć sukces w tym "sporcie", potrzebujemy zręczności na wysokim poziomie.

Nauczycielem złodziejstwa będzie Kościszczur, opryszek znajdujący się aktualnie na placu Szmaciarzy. Drugą osobą, zdolną szkolić nas w tym fachu jest Anna (trzeba mieć ją w drużynie, aby skorzystać z treningu). Co ciekawe, jeśli nasze umiejętności będą na dobrym poziomie, Bezimienny również może szkolić Annę.


Lubię to
 Lubi to 0 osób
 Kliknij, by dołączyć
Zobacz też
Słowa kluczowe: planscape, torment, bezimienny

Podobne newsy:

Niestety nie ma podobnych newsów
 
Podobne artykuły:

» Aktualizacja w dziale Planscape: Torment!
67%
» Aktualizacja Wieloświata
33%
» Ogromny update w sekcji Planescape
25%

Mamy 2 zapisanych komentarzy

Algeroth
2009-04-18 23:12:41
| Odpowiedz
Świetnie, że ktoś dba o ten dział - Planscape to gra jedyna w swoim rodzaju! Pojawiają się jednak błędy, których być tu nie powinno. Takie "złodziei", albo "zdrowieje" źle wyglądają.


Twój komentarz został dodany!

Kliknij, aby odświeżyć stronę.
Panzer
2009-04-18 23:24:47
| Odpowiedz
Błędy zostały już poprawione


Twój komentarz został dodany!

Kliknij, aby odświeżyć stronę.


Dodaj komentarz, użytkowniku niezarejestrowany

Imię:
Mail:

Stolica Polski:Twój komentarz został dodany!

Kliknij, aby odświeżyć stronę.
Artykuły

Gry komputerowe
Główne Menu

Gry RPG

Polecamy

Patronujemy
Aktywność użytkowników
madda99 zarejestrował się! Witamy!
_bosy skomentował Blood 2: The Chosen - recenzja
_vbn skomentował Mapy Starego Świata
wokthu zarejestrował się! Witamy!
_Azazello Jr skomentował Gdzie diabeł nie mówi dobranoc. "Mistrz i Małgorzata”, Michaił Bułhakow - recenzja
Gabbiszon zarejestrował się! Witamy!
Liskowic zarejestrował się! Witamy!
_Kamila skomentował "Brudnopis", Siergiej Łukjanienko - recenzja

Więcej

0.068 sek